bleiburg 2015 05Članovi Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, Tihomir Čengić, Katica Golubičić, Stjepan Kukura i Vlatko Krznarić, nazočili su u subotu 16. svibnja 2015. godine na komemoraciji u Bleiburgu, prigodom obilježavanja 70. obljetnice bleiburške tragedije i sjećanja na žrtve partizanskog zločina koji se dogodio u svibnju 1945. godine.

Na putovanje se krenulo iz Slavonskog Broda u petak, 15. svibnja 2015. u 23:00 sata, a na odredište se stiglo u ranim jutarnjim satima.

Položili smo vijenac i upalili svijeće na groblju u Unterloibachu gdje je i započela molitva koju je predvodio nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić. Nakon molitve, procesija se uputila do oltara na Bleiburškom polju gdje je kardinal predvodio misu za sve žrtve Bleiburga.

Točno u podne, kada su odzvonila zvona u seoskoj crkvi, tisuće ljudi zapjevalo je hrvatsku himnu u jedan glas, složno, kao braća i sestre - za sve žrtve ove strašne tragedije hrvatskog naroda.