Kolonija 01U sklopu obilježavanja Dana hrvatskih branitelja Brodsko-posavske županije, 16. rujna 2022.g. u Slavonskom Brodu održana je Likovna kolonija hrvatskih branitelja "BOJE HRVATSKE NIKADA NE BLIJEDE".

Likovnu koloniju u organizaciji UHBDRP BPŽ, svečano je otvorio ispred spomenika poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu, naš dugogodišnji prijatelj i suborac, nekadašnji pripadnik 108. brigade ZNG RH Slavonski Brod, brigadir Mijo Kožić, načelnik Ratne škola “Ban Josip Jelačić”.

Uz voditelja projekta Likovne kolonije Dragu Matoševića na istoj su sudjelovali: Ivan Vrljić-Kinez, Josip Vrljić, Kazimir Buljan, Jozo Pišković, Dario Pavić, Slavica Grđan i Eva Bilanždić. Unatoč vrlo hladnom i kišovitom vremenu, tijekom kolonije su naši "likovnjaci" naslikali veliki broj umjetničkih slika u što se osobno uvjerio i potpredsjednik Vlade RH i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, u pratnji državne tajnice Dunje Magaš, župana Danijela Marušića i njegovog zamjenika Marka Šimića, te predsjednika županijske skupštine Pere Ćosića, koji su nas posjetili nakon održane sv. mise zadušnice u kapeli sv. Ane u brodskoj tvrđavi za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje u Domovinskom ratu.

Predsjednik UHBDRP BPŽ Vlatko Krznarić upoznao je visoke uvažene goste kako je Likovna kolonija hrvatskih branitelja "BOJE HRVATSKE NIKADA NE BLIJEDE" postala neizostavni projekt naše udruge, kojeg provodimo svake godine u spomen na sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje. Ovogodišnji projekt financirala je Brodsko-posavska županija putem javnog poziva za financiranje projekata braniteljskih i stradalničkih udruga.

Ministra Medveda se posebno dojmila činjenica kako će sve slike nastale na likovnoj koloniji biti darovane u humanitarne svrhe, dok će samo jedna slika biti darovana našoj sestrinskoj Udruzi Specijalne jedinice policije "ŠAP", koju je naslikao mladi hrvatski policajac Josip Vrljić, sin ratnog hrvatskog policajca-specijalca, Ivana Vrljića-Kineza, pripadnika Specijalne jedinice policije "Šimini Anđeli Pakla", ranjenog u obrani Vukovara 1991.g. Slika nosi naziv "ŠIMA", a njen motiv je portret legendarnog zapovjednika SJP "ŠAP" pok. Šime Đamića.

Kolonija 01

Kolonija 02