Plan rada za 2020. godinu

Temeljem članka 26. stavak 1. Statuta, na prijedlog predsjednika i Izvršnog odbora, Skupština Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije 07.03.2020.g. donosi:

PLAN RADA ZA 2020. GODINU

Sukladno Statutu, a u skladu s donesenim Odlukama skupštine i Izvršnog odbora, članovi Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, tijekom 2020.g. provodit će aktivnosti i zadaće, kako slijedi:

• TRAJNE ZADAĆE DEFINIRANE STATUTOM
1. Dostojno obilježavanje značajnih obljetnica iz Domovinskog rata, promicanje vrijednosti Domovinskog rata i zaštita interesa članova Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije i hrvatskih branitelja općenito.
2. Zaštita društvenog statusa, dostojanstva, časti i ugleda članova Udruge, članova obitelji poginulih, nestalih, umrlih, ranjenih i bolesnih hrvatskih branitelja.
3. Trajno povećanje i okupljanje što većeg broja hrvatskih branitelja u članstvo Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije.

• PROVEDBA PLANIRANIH AKTIVNOSTI TIJEKOM GODINE
• Sudjelovanje na Memorijalnom malonogometnom turniru u spomen na zapovjednika SJP „ŠAP“ Šimu Đamića, u organizaciji Udruge SJP „ŠAP“.
• Sudjelovanje na Memorijalnom malonogometnom turniru Aržanu, koji se održava u spomen na prvog poginulog hrvatskog policajca Josipa Jovića.
• Izgradnja spomen ploča i spomen obilježja poginulim hrvatskim policajcima s područja Brodsko-posavske županije.
• Skromno obilježavanje 14. obljetnice osnutka UHBDRP BPŽ polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred zgrade PU brodsko-posavske.
• Organizacija 2. Likovne kolonije hrvatskih branitelja „Boje Hrvatske nikada ne blijede“ u Davoru
• Priprema i izrada Zbirke pjesama hrvatskih branitelja
• Sudjelovanje na 10. Sportskim susretima ZUHBDRP RH u Vukovaru
• Organizacija 5. Likovno-literarne večeri hrvatskih branitelja u Gradskoj knjižnici u Slavonskom Brodu