Plan rada za 2022. godinu

Temeljem članka 26. stavak 1. Statuta, na prijedlog predsjednika i Izvršnog odbora, Skupština Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije na Izborno-izvještajnoj Skupštini održanoj 12.05.2022.g. donosi:

PLAN RADA ZA 2022. GODINU

Sukladno Statutu, a u skladu s donesenim Odlukama skupštine i Izvršnog odbora, članovi Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, tijekom 2022.g. provodit će aktivnosti i zadaće, kako slijedi:

• TRAJNE ZADAĆE DEFINIRANE STATUTOM
1. Dostojno obilježavanje značajnih obljetnica iz Domovinskog rata, promicanje vrijednosti Domovinskog rata i zaštita interesa članova Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije i hrvatskih branitelja općenito.
2. Zaštita društvenog statusa, dostojanstva, časti i ugleda članova Udruge, članova obitelji poginulih, nestalih, umrlih, ranjenih i bolesnih hrvatskih branitelja.
3. Trajno povećanje i okupljanje što većeg broja hrvatskih branitelja u članstvo Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije.

• PROVEDBA PLANIRANIH AKTIVNOSTI TIJEKOM 2022. GODINE
SUDJELOVANJE NA MEMORIJALNIM TURNIRIMA I SPORTSKIM SUSRETIMA:
• Memorijalni malonogometni turnir „Šimo Đamić“ u Slavonskom Brodu
• Memorijalni malonogometni turnir „Josip Jović“ u Aržanu
• Memorijalni malonogometni turnir u prigodi obilježavanja Dana policije u Požegi
• Memorijalni malonogometni turnir „Dragutin Kovačević“ u Kutini
• Sudjelovanje na 11. Sportskim susretima ZUHBDRP RH u Požegi

KULTURNO UMJETNIČKA DOGAĐANJA I AKTIVNOSTI:
• Organizacija 2. Likovne kolonije hrvatskih branitelja „Boje Hrvatske nikada ne blijede“ u prigodi obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja
• Priprema i izrada Zbirke pjesama hrvatskih branitelja
• Organizacija 5. Likovno-literarne večeri hrvatskih branitelja u Gradskoj knjižnici u Slavonskom Brodu

OBILJEŽAVANJE ZNAČAJNIH OBLJETNICA IZ DOMOVINSKOG RATA: