fixed background image joomla

108 gbrU ime svih članova Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, pripadnicima legendarne ratne 108. brigade ZNG RH Slavonski Brod čestitamo 28. obljetnicu njena osnutka!

108. brigada ZNG RH Slavonski Brod, ustrojena je 28.06.1991.g. u selu Podcrkavlje pokraj Slavonskog Broda, a sačinjavali su ju uglavnom dragovoljci s područja bivših općina Slavonski Brod, Nova Gradiška i Požega.

Većina njih su do tada činili pričuvni sastav hrvatske policije, kojem su dragovoljno pristupili još 1990.g. Temeljem zapovijedi nadređenih, preraspoređeni su upravo u 108. brigadu ZNG RH, te su na zborno mjesto toga dana došli naoružani osobnim automatskim naoružanjem, spremni braniti i ginuti za Domovinu.

Svim poginulim i umrlim hrvatskim vitezovima laka bila hrvatska gruda i počivali u miru Božjem!

Povratak na naslovnicu