Kreirano: 26 Veljača 2021

donacijaU cijelosti prenosimo jedan lijepi članak o našim prijateljima, hrvatskim ratnim policajcima iz Grada Garešnice, koji piše  o njihovoj humanosti i solidarnosti na djelu. – Hrvatski policajci:  "Prvi u ratu, prvi u miru!"

Udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Garešnica osigurala je novčanu donaciju za obitelj Miškulin, čija je kuća u Petrinji stradala u razornom potresu koji je koncem prošle godine pogodio Sisačko-moslavačku županiju.

U uredu gradonačelnika Garešnice Josipa Bilandžije predsjednik udruge Edim Muratović danas je donaciju uručio Mireli Miškulin, udovici umrlog hrvatskog branitelja, nekad djelatnika ratne Policijske postaje Garešnica.

- Jedan od ciljeva naše udruge je pomaganje obiteljima poginulih i umrlih kolega. Iz članarine izdvajamo za fond solidarnosti, a sada smo gospođi Mireli Miškulin i njenim sinovima pomogli s 8.110 kuna donacije. Potres je razorio njihovu kuću u Petrinji do te mjere da više nije za stanovanje pa smo toj obitelji odmah pronašli smještaj u Garešnici i tu bih se zahvalio gospođi Dušanki Rastoder koja im je ustupila svoj stan na privremeno korištenje. Sada uz pomoć Grada Garešnice i drugih institucija radimo na pronalaženju trajnog smještaja za tu obitelj u Garešnici. Osim ove donacije tisuću kuna osigurali smo za jednu obitelj iz Gline čije dijete mora ići na operaciju bubrega – rekao je tom prigodom predsjednik udruge Edim Muratović.

Mirela Miškulin zahvalila se na pomoći udruzi, Gradu Garešnici i Crvenom križu Garešnica koji su joj pomogli, kako je rekla, kad joj je bilo najteže, a gradonačelnik Josip Bilandžija uputio joj je riječi potpore i obećao daljnju podršku.

Kreirano: 25 Veljača 2021

U iduće tri godine za stručno osposobljavanje i zapošljavanje hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji bit će osigurano 80 milijuna kuna - iz proračuna 31 milijun te 49 milijuna kuna iz Europskog socijalnog fonda.

Predviđeno je to Programom stručnog osposobljavanja i zapošljavanja hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji za razdoblje od 2021. do 2023., koji je Vlada usvojila na sjednici održanoj 25. veljače 2021., a predstavio ga je potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved.

Cilj je Programa poboljšati pristup tržištu rada te povećati konkurentnost i stvarati uvjete za što uspješnije socijalno uključivanje nezaposlenih hrvatskih branitelja i nezaposlene djece smrtno stradalih ili nestalih hrvatskih branitelja, djece dragovoljaca i djece HRVI-a iz Domovinskog rata.

Program sadrži mjere namijenjene obrazovanju, samozapošljavanju i zapošljavanju kod poslodavaca osoba iz ciljne skupne, mjere namijenjene radu zadruga i proširenju djelatnosti te održavanju poslovanja. Sadrži i dva projekta Ministarstva hrvatskih branitelja koji će biti financirani sredstvima EU fondova, a odnose se na potpore za samozapošljavanje te dodjelu potpora za društveno poduzetništvo.

Kreirano: 19 Veljača 2021

U nepredvidivom i teškom vremenu u kojem živimo, mladi ljudi predstavljaju ogroman potencijal društva i sve više prepoznaju važnost volontiranja i pomaganja ljudima u potrebi kroz institucije poput Crvenog križa

U organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Slavonski Brod, na humanitarnu ispomoć u Petrinju je 18. veljače 2021.g. u ranim jutarnjim satima otputovala još jedna u nizu grupa njihovih volontera, među kojima se nalaze i dvije njihove vrijedne članice IVANA ŽIVIĆ i BARBARA KRZNARIĆ, koje su istovremeno i pridružene članice Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije.

Obje ove mlade djevojke, Ivana i Barbara, nebrojeno puta do sada su bile uključene u razne humanitarne aktivnosti koje provodi Crveni križ, pa su se tako i ovom prilikom stavile na raspolaganje. Posebice su bile aktivne u svojim sredinama gdje stanuju (Sikirevci i Staro Topolje) na prikupljanju humanitarne pomoći, u vrijeme nedavnog katastrofalnog potresa koji je pogodio područje Sisačko-moslavačke županije.

Ali to nije sve, njih dvije već duže vrijeme vrlo aktivno i kontinuirano sudjeluju u mnogobrojnim humanitarnim i ostalim aktivnostima koje provodi Udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, što nas posebno veseli i raduje i za svaku je pohvalu.

Nepobitna je činjenica, što ovaj lijepi primjer humanosti i dokazuje, kako je vodstvo naše udruge odavno prepoznalo važnost potencijala mladih ljudi i njihovog društvenog angažmana, jer smo svojevremeno donijeli ispravnu odluku i nadopunili Statut naše udruge, koji tom vrlo bitnom dopunom omogućava primanje u članstvo udruge djecu hrvatskih branitelja u svojstvu pridruženih članova.

I za kraj, bitno je naglasiti kako volonterizam i humanost oduvijek predstavljaju izvor društvene energije za pomoć ugroženim skupinama u potrebi, a ono je i svojevrsni iskustveni način odgoja mladih ljudi za aktivnu građansku ulogu u razvoju socijalnog i demokratskog društva. Jednako važnu ulogu volonterstvo ima u razvoju samopoštovanja i vrijednih socijalnih vještina važnih za razvoj svakog pojedinca, posebice mladog čovjeka.