Arzano 2023 01Članovi Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županijeUdruge Specijalne jedinice policije u obrani Domovine MUP-a RH Slavonski Brod predvođeni svojim predsjednicima Vlatkom Krznarićem i Andrijom Živkovićem sudjelovali su 11. i 12. kolovoza 2023.g. u Aržanu na 27. Memorijalnom malonogometnom turniru „Josip Jović“

Malonogometni turnir je uz pokroviteljstvo i potporu Ministarstva unutarnjih poslova i Ministarstva hrvatskih branitelja trajao dva dana i na njemu je sudjelovao 13 malonogometnih ekipa i to po jedna ekipa iz 11 policijskih uprava, ekipa iz Ministarstva unutarnjih poslova u sjedištu i ekipa Antiterorističke jedinice policije Lučko, te veteranske momčadi policijskih udruga proisteklih iz Domovinskog rata. Turnir je organizirala Policijska uprava splitsko-dalmatinska i Udruga policijskih branitelja Domovinskog rata Imotski u suradnji s IPA – Regionalni klub Splitsko-dalmatinska.

Na ovogodišnjem Memorijalnom malonogometnom turnir „Josip Jović“ koji se održava tradicionalno u ljeto svake godine u čast prvom poginulom hrvatskom redarstveniku Josipu Joviću rođenom u Aržanu, sudjelovali su mnogobrojni hrvatski branitelji, te visoki uzvanici i gosti, među kojima je bio i načelnik PU brodsko-posavske Antun Valić. Svi zajedno su neposredno prije početka turnira položili cvijeće i upalili svijeće na mjesnom groblju na grobu Josipa Jovića - "PRVE SUZE HRVATSKE".

Seniorska momčad PU brodsko-posavske koju su predvodili Mato Brekalo i Ivan Keser, te veteranska momčad braniteljskih udruga pod vodstvom Zdravka Kamenjaša - Struje, ove godine nisu ostvarile neke zapaženije sportske rezultate, što u konačnici nije niti važno. Na ovakvim događanjima važno je prije svega sudjelovati i na taj način prisjetiti se mnogobrojnih heroja Domovinskog rata koji su svoje mlade živote utkali u temelje slobodne i suverene Republike Hrvatske.

Hvala svima onima koji su nam pomogli u realizaciji ovog projekta i putovanja na turnir u Aržano, a ponajviše se zahvaljujemo našoj PU brodsko-posavskoj i njenim čelnim ljudima, načelniku Antunu Valiću i zamjeniku načelnika Ivici Kovačeviću.

Arzano 2023 02

Arzano 2023 03