Garesnica 2018Marijan Smernić i dalje na čelu Zajednice udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Republike Hrvatske

U subotu 10. studenog 2018. u hotelu "Garić" u Garešnici je održana redovna Izborna skupština Zajednice udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Republike Hrvatske, na kojoj su birana sva Tijela i dužnosnici Zajednice za novi četverogodišnji mandat. Ovogodišnjoj Izbornoj skupštini, odlični domaćini bili su članovi Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Garešnica.

Skupštinu je otvorio Marijan Smernić, predsjednik ZUHBDRP RH, intonirana je državna himna "Lijepa naša" nakon čega su svi nazočni minutom ponosne tišine odali dužnu počast svim poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima. Pozdravlja potom sve nazočne predstavnike Udruga članica Zajednice, a posebno uvažene goste: Gradonačelnika Garešnice Josipa Bilandžiju, načelnika Općine Velika Trnovitica Ivana Markovića, načelnika garešničke Policijske postaje Alena Đuranića i pročelnika Koordinacije garešničkih braniteljskih udruga Miroslava Gerstnera.

Pristupilo se potom izboru Radnih tijela skupštine, a za članove Radnog predsjedništva izabrani su Edim Muratović i Stjepan Gojmerac, pod predsjedanjem Željka Golubičića, koji nastavljaju s vođenjem Skupštine. Nazočnima se potom prigodnim riječima obraćaju uvaženi gosti, naglasivši vrlo dobru dosadašnju suradnju s braniteljskim udrugama, uz obećanje daljnje potpore kao što je to bio slučaj i prilikom uspješne organizacije 8. Sportskih susreta ZUHBDRP RH koji su nedavno održani u Garešnici.

Uslijedilo je potom izvješće predsjednika Marijana Smernića o dosadašnjem radu Zajednice, kao i Financijsko izvješće, te su zatim podnesena izvješća Nadzornog odbora i Časnog suda, koja su nakon kraće rasprave jednoglasno usvojena.

Nakon provedenih izbora, delegati su povjerenje za novi mandat jednoglasno dali dosadašnjem predsjedniku Marijanu Smerniću. Za potpredsjednike Zajednice izabrani su Edim Muratović iz garešničke te Ivica Strinić iz imotske udruge. Za tajnika je potvrđen Vlatko Krznarić, a za blagajnika Srećko Pejnović. Izabraan je novi Izvršni odbor kojeg temeljem Statuta čine predsjednici i po jedan član iz svake Udruge članice Zajednice. Nadzornim odborom će predsjedavati Zlatan Jerković, dok je za predsjednika Časnog suda izabran Stjepan Kušen.

Usvojeni su potom Plan i program rada, te Financijski plan za 2019. godinu, nakon čega je u redovno članstvo Zajednice primljena Udruga policije branitelja Jastrebarsko. Organizacija 9. Sportskih susreta ZUHBDRP RH - 2019. povjerena je Udruzi hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Sisačko-moslavačke županije - Podružnici Kutina.

U prostoru Hotela "Garić" članovi Policijske udruge branitelja Policijske uprave Dubrovnik 91. postavili su izložbu ratnih fotografija s dubrovačkog ratišta te su na samoj skupštini prikazali dokumentarni film "Bili smo prvi, a ostali zadnji".

Garesnica 2018